صفحه اصلی > محصولات و پروژه‌ها > تجهیزات نیروگاه آبی > ربات نصب لوله در آبراهه‌های مایل

ربات نصب لوله در آبراهه‌های مایل

همواره در نیروگاه‌های آبی بزرگ آب ذخیره شده در پشت سد، توسط یک لوله اصلی (آبراهه) به سمت نیروگاه (توربین) هدایت می‌شود. درون این آبراهه‌ها قبل از بتن‌ریزی نیاز است که لاینر (آستر فلزی) کار گذاشته شود تا مانع از خوردگی لوله آبرسان حین کارکرد نیروگاه شود. معمولا آبراهه‌ها دارای طول‌های مختلف با هندسه‌های متفاوتی بوده و می‌بایست لوله‌هایی به ابعاد بزرگ و وزن چند ده تنی درون آنها نصب شوند.

این کار توسط یک سری از ماشین‌آلاتی انجام می‌شود که تاکنون دو نمونه از آن در شرکت طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی طراحی و ساخته شده است. یکی از این ماشین آلات در نیروگاه سیاه‌بیشه و دیگری در نیروگاه اومااویا واقع در کشور سریلانکا مورد استفاده قرار گرفته است.

ربات لوله‌گذار وظیفه حمل لوله‌ها، هم مرکز کردن آنها و آماده کردن آن برای جوشکاری را برعهده دارد. ربات‌های طراحی شده در شرکت دسدا، مطابق با شرایط هر پروژه به صورت سفارشی طراحی و ساخته شده است. به عنوان مثال عرف لوله‌گذاری در دنیا، لوله‌گذاری آبراهه از پایین به بالا است. با توجه به شرایط پروژه اومااویا و کانال حفاری شده، ربات برای لوله‌گذاری از بالا به پایین طراحی گردید. 

در ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات، استانداردهای رایج طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی شامل استانداردهای هیدرولیکی، الکتریکی، کنترلی و مکانیکی و نیز کلیه استانداردهای ایمنی OSHA در انتخاب کابل‌ها، قرقره‌ها و دکل‌ها رعایت شده است.

این محصول قابلیت آن را دارد که در آبراهه‌هایی با هندسه، زوایا و مشخصات فیزیکی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

نصب لوله‌های آبراهه‌های نیروگاهی از بالا به پایین برای نخستین بار توسط شرکت دسدا انجام گرفته و برای آن 5 اختراع بین‌المللی ثبت شده است. این شرکت، از شرکت‌های پیشرو در این زمینه می‌باشد.

صفحه اصلی > محصولات و پروژه‌ها > تجهیزات سالن های نمایش >  بازسازی ماشین‌آلات تئاتر شهر


بازسازی ماشین آلات تئاتر شهر