صفحه اصلی > محصولات و پروژه‌ها > تجهیزات نیروگاه حرارتی > ترنینگ‌گیر نیروگاه‌های گازی و بخار

ترنینگ‌گیر نیروگاه‌های گازی و بخار

ترنینگ‌گیر در نيروگاه‌های گازی و بخار به عنوان یکی از مهمترین و حساس‌ترين تجهیزات جانبی توربین محسوب می‌شود. این تجهیز در نيروگاه‌های گازی و بخار به منظور استارت توربین و خنک‌کاری آن در زمان خاموشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اين تجهيز براي همه نيروگاه‌هاي قديم و جديد کشور به صورت کامل از کشورهاي اروپايي و امريکايي تامين مي‌شده است. با توجه به عمر نیروگاه‌های کشور، نوسازی سیستم‌های قدیمی اهمیت زیادی داشته و حال با بالغ بر سه سال کار مداوم در این حوزه و بومی شدن دانش این تجهیز، امکان جایگزینی ترنینگ‌گیرهای پلتونی قدیمی با ترنینگ‌گیرهای ساخت شرکت طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی فراهم شده است.

مهمترین دستاوردهای متمایز حاصل شده در این فرآیند عبارتند از:

 

– طراحی و کسب دانش فنی طراحی و ساخت ترنینگ‌گیرهای نیروگاه گازی و بخار

– طراحی و ساخت سیمولاتور استند تست برای تست و کالیبراسیون ترنینگ‌گیرهای تولیدی

– طراحی و ساخت چرخ‌دنده دو تکه که دارای حساسیت و دقت بالا بوده و تامین آن از خارج از کشور نیز مقدور نمی‌باشد.

– ماشینکاری بلوک‌های هیدرولیک از آلیاژهای آهن بر پایه استفاده از شیرهای هیدرولیک کارتریجی

ترنینگ‌گیرهای ساخته شده توسط شرکت دسدا از نوع هيدرولیکی و یا الکتريکی (حسب نیاز کارفرما) بوده و شامل يک سيستم درایو هیدرولیکی و یا الکتریکی، گیربکس، سیستم درگیری هیدرولیکی یا نیوماتیکی، بلوک هیدرولیکی کنترل سرعت و … می‌باشند.

جهت تست ترنینگ‌گیرهای ساخته شده با بيشترين حساسيت مطابق استاندارد، استند تست هیدرولیکی ویژه‌ای توسط شرکت دسدا طراحی و ساخته شده است. این تست استند علاوه بر توانایی شبیه‌سازی شرایط نیروگاه، قابلیت تامین روغن پرفشار فیلتر شده را نیز برای دستگاه دارد.