صفحه اصلی > محصولات و پروژه‌ها > تجهیزات و ماشین‌آلات ویژه صنعتی > طراحی و ساخت گیربکس‌های صنعتی سنگین

طراحی و ساخت گیربکس‌های صنعتی سنگین

گیربکس‌ها به منظور انتقال توان­، به همراه تغییر دور یا گشتاور، تغییر جهت چرخش و یا تغییر زاویه محور چرخش مورد استفاده قرار می‌گیرند. گیربکس­‌ها می‌توانند با تغییر دور گشتاور خروجی را تغییر دهند. 

 

طراحی، ساخت، تست گیربکس در طیف گسترده‌ای از توان‌ها در شرکت دسدا انجام و مدارک طراحی، محاسبات، کنترل کیفیت و فرآیند ساخت و مونتاژ نیز تهیه و با استفاده از توان داخلی کشور در زمینه ساخت چرخدنده و همکاری با بهترین سازندگان تولید می‌گردد.

در طی فرآیند طراحی چرخدنده علاوه بر طراحی‌های مکانیکی، ارتعاشی، حرارتی و سیالاتی، کلیه تجهیزات جانبی و قطعات استاندارد مورد استفاده با در نظر گرفتن پتانسیل داخلی کشور به منظور ساخت و تامین انتخاب می‌شوند.

طراحی گیربکس 2 مگاواتی توربین باد و گیربکس 7.5 مگاواتی CODAD از جمله پروژه‌های اجرا شده در این زمینه است.
عیب‌یابی، تخمین طول عمر و بهینه‌سازی چرخدنده‌های صنعتی از دیگر خدماتی است که در این زمینه توسط شرکت دسدا ارائه می‌گردد. این بازدیدها و بررسی‌ها از خرابی‌های پیش‌بینی نشده در سیستم‌های مختلف که باعث توقف و تحمیل هزینه‌های سنگین می‌شود، جلوگیری می‌کند. همچنین در پروژه‌های توسعه‌ای کارخانجات، توان نهایی گیربکس بررسی شده و طول عمر آن با ظرفیت نامی جدید محاسبه می‌شود.

برای بررسی صحت عملکرد گیربکس، طراحی، ساخت و راه‌اندازی مجموعه تست جعبه‌دنده‌ در توان‌های مختلف نیز وجود دارد. دستگاه تست گیربکس خودرو نمونه‌ای از پروژه‌‍‌های اجرا شده در شرکت دسدا در این زمینه می‌باشد.