02166059245
02166059627

info@dsdaco.com

خیابان آزادی، بعد از دانشگاه شریف، کوچه صادقی، پلاک 33، واحد 4

ایران ، تهران
گاورنر نیروگاه‌های آبی

گاورنر به عنوان قلب نيروگاه، حساس‌ترين سيستم کنترلي است که از نظر استراتژيک اهميت ويژه‌اي در صنايع نيروگاهي دارد. نکته مهم در طراحي، استفاده از تجهيزات تجاري رايج در بازار است تا نيروگاه‌هاي کشور در آينده با مشکل تامين لوازم يدکي روبرو نباشند. گاورنرهای ساخته شده توسط شرکت طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی قابلیت کنترل در مودهای کاری مختلف (کنترل توان، کنترل گشودگی، کنترل جزیره‌ای، کنترل دبی و سطح) و همچنین مشارکت در کنترل فرکانس شبکه را دارا بوده و مطابق با استانداردهای IEC و IEEE طراحی و ساخته شده است.

گاورنر برای نیروگاه‌های با توربین فرانسیس، پلتون، بانکی و محوری و انواع دیگر نیروگاه، به عنوان تجهیز اصلی کنتر ل حفاظت نیروگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توسعه این محصول، با توجه به زیرساخت‌های آماده شده، امکان استفاده از دانش حاصله در طراحی و ساخت سیستم کنترل کلی نیروگاه (DCS, FDS) و همچنین استفاده از آن در نیروگاه‌های گازی و بخاری می‌باشد.

دانش تولید گاورنر به عنوان پیچیده ترین سیستم کنترل در یک نیروگاه آبی منحصراْ در اختیار چند کشور در دنیا بوده و در ایران نیز تا قبل از توسعه توسط این شرکت هیچ دانشی در خصوص آن وجود نداشته و به طور کامل وارداتی بوده است. با بالغ بر 7 سال تحقیق و توسعه در شرکت دسدا  دراین زمینه، دانش این تجهیز در کشور کاملاْ بومی شده است.

مهمترین دستاوردهای متمایز حاصل شده در فرآیند بومی‌سازی گاورنرهای نیروگاه آبی توسط شرکت طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی عبارتند از:

– طراحی و کسب دانش فنی طراحی و ساخت گاورنرهای نیروگاه آبی

– طراحی و ساخت سیمولاتور نیروگاه آبی

– طراحی و ساخت دستگاه تست و کالیبراسیون اوراسپیدهای مکانیکی نیروگاه آبی

– طراحی و ساخت شیرهای کنترلی خاص که دارای حساسیت و دقت بالا بوده و تامین آن از خارج از کشور نیز مقدور نمی‌باشد.

– طراحی و ساخت فیلترهای مغناطیسی با قدرت بالا که تولید کنندگان فیلتر در دنیا آن را تولید نمی‌کنند.

– طراحی کنترلرهای full proof در منطق‌های استفاده شده در گاورنر

– طراحی کنترلرها در شرایط مختلف Redundancy و Single بر پایه شرایط هر نیروگاه

– طراحی و ساخت اریفیس‌های دقیق با دبی‌های بالا برای کنترل زمان باز و بسته شدن عملگرهای هیدرولیکی گاورنر در نیروگاه

– طراحی و ساخت اوراسپیدهای مکانیکی با دقت عملکرد کمتر از 1% با مکانیزم‌های جدید

طراحی و ساخت تابلوهای کنترلر به روش جدید برای اولین بار در صنعت نیروگاهی جهت تعمیرپذیری ساده، دارای میز تاشو برای نگه‌داری وسایل و لپ‌تاپ و …

جهت طراحی سیستم گاورنر، تجهیزات استفاده شده، منطق‌های اجرایی، حفاظت و امنیت سیستم، تست و تحویل آن استانداردهای بین‌المللی وجود دارد که گاورنرهای ساخته شده همگی مطابق با آنها ساخته، تست و تحویل شده‌اند.