02166059245
02166059627

info@dsdaco.com

خیابان آزادی، بعد از دانشگاه شریف، کوچه صادقی، پلاک 33، واحد 4

ایران ، تهران

ربات آکوستیک باغ صبا

عنوان پروژه

ربات‌ آکوستیک باغ صبا

شرح پروژه

طراحی تاسیسات آکوستیک سقف سالن نمایش‌های آیینی باغ صبا به سفارش شهرداری تهران در سال1394 انجام شده است. در سالن‌های نمایش به طور معمول انواع مختلفی از آثار هنری (مانند فیلمهای سینمایی، نمایش زنده، کنسرت و مراسم رسمی) اجرا می‌شوند. در هریک از این برنامه‌ها، ویژگیهای صدایی که به تماشاگر انتقال پیدا می‌کند، متفاوت خواهد بود. این تفاوتها می‌بایست همزمان با تغییر کاربری سالن اعمال شوند،که با ایجاد یک سقف متحرک با هندسه متغیر این نیاز فراهم می‌شود.

این ربات­ها با یازده درجه آزادی امکان فرم­دهی به هندسه سقف سالن نمایش را از طریق تغییر زوایا و موقعیت عمودی پنل­های آکوستیکی، به منظور پیاده‌سازی خواست‌های آکوستیکی متفاوت و متناسب با نمایش مورد نظر فراهم می‌سازد. علاوه بر آن سطح هر یک از پنل­های آکوستیکی می‌تواند در دو موقعیت کاملا انعکاسی به منظور بازتاب صوت و جاذب جهت جذب صوت تغییر داده شوند. ربات­های مذکور تماما توسط سیستم کنترل مرکزی سالن قابل برنامه­ریزی و تنظیم بوده و می­توان با ارسال فرامین به تمامی آن­ها، همزمان شاهد فرم گرفتن سقف بر اساس منحنی دلخواه بود.

این سیستم یک فن‌آوری جدید و کاملا ابداعی از شرکت طراحی سیستم و اتوماسیون دورعلی بوده و تاکنون سیستم‌های مشابهی برای آن ابداع نشده است.

کارفرمای اصلی

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی

بازار هدف

– سقف آکوستیک

– سالن‌های نمایش

مکان و زمان اجرای پروژه

سالن نمایش‌های آیینی باغ صبا- استان تهران- 1394

کلمات کلیدی

ربات آکوستیک، سالن نمایش، سقف آکوستیک، تئاتر، انتقال صدا، تاسیسات آکوستیک